Dom parterowy idealny dla małych rodzin

 

Jeszcze wiele lat temu wszyscy chcieli zakładać duże rodziny. Standardem było posiadanie co najmniej trójki dzieci. Czwórka, piątka, a nawet szóstka nie stanowiły wielkiego zaskoczenia. Często cała rodzina musiała pomieścić się w domu parterowym.

 

Jednak wraz z rozwojem cywilizacyjnym ludzie skupiają się dzisiaj bardziej na dbaniu o swoją karierę. Nie będę się tutaj rozwodził nad plusami i minusami takiej sytuacji, jednak faktem jest, że rośnie popularność modelu rodziny 2+1. Odnoszę wrażenie, że dzisiaj osoby planujące dwójkę dzieci stanowią większe zaskoczenie, niż dawniej osoby posiadające szóstkę dzieci. To według mnie wpływa na wzrost popularności domów parterowych.

 

 

Specjalista doradza, że domy parterowe są świetnym wyborem właśnie dla osób, które nie planują zakładać dużej rodziny. Unikniesz w ten sposób zbędnych wydatków na dużą powierzchnię domu, której i tak w pełni nie wykorzystasz.

 

Wnętrze domu parterowego w nowoczesnym stylu.
Wnętrze domu parterowego.

 

Zalety domów parterowych dla małych rodzin

Jeżeli przejrzysz projekty dostępne na stronie www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe , to zauważysz, że domy parterowe świetnie gospodarują przestrzeń. Przez to często mimo że należą do mniejszych budynków to wizualnie wydają się duże. Osobiście uważam, że największe zalety domów parterowych dla małych rodzin, to:

  • Mniejsze koszty budowy i realizacji projektu – a jak wiadomo zaoszczędzone pieniądze można wydać lepiej, na przykład na wykończenia
  • Lepsze wykorzystanie powierzchni użytkowej – nie ma wtedy pustych pomieszczeń, z których korzysta się tylko w czasie świąt
  • Poruszanie po domu jest łatwiejsze – być może dla Ciebie nie stanowi to żadnego argumentu. Jednak wychowując dzieci można dać im większą swobodę, bo masz pewność, że nie spadną ze schodów
  • Przytulny klimat – według mnie domy parterowe posiadają w sobie pewnego rodzaju przytulny klimat, który wyróżnia je na tle innych domów.

 

444 (23)

 

 

To są według mnie najważniejsze zalety posiadania domów parterowych, które są świetnym wyborem, zwłaszcza jeżeli nie planujesz mieć dużej rodziny.