Gdzie ludzie kupują książki? Antykwariat coraz częściej wygrywa

 

Przeprowadzone ostatnio badania pokazały, że choć spora liczba Polaków w ogóle nie czyta, to mamy też silną i stabilną grupę istnych moli książkowych, którzy nie tylko czytają, ale też kupują książki na potęgę. Zapytaliśmy, gdzie lubią je nabywać.

 

 

Joanna, 23 lata, studentka. Gdzie kupują książki? Antykwariat to dla mnie naturalny wybór, bo mam ograniczony budżet. Mój ulubiony antykwariat, czyli http://www.kalinoteka.pl/ , oferuje książki zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Bardzo to cenię, bo czasem mam ochotę na rozmowę z antykwariuszem, a czasem chcę zamówić książkę szybko i wygodnie. W antykwariacie często kupuję książki potrzebne mi na studia. Nie lubię kserować, bo uważam to za formę okradania autora.

 

Książki w antykwariacie na półce.
Książki w antykwariacie.

 

Piotr, 62 lata, emerytowany nauczyciel. Kupuję książki w antykwariatach i w księgarniach, choć te drugie często mają wyjątkowo wysokie ceny, więc wybieram tanie dyskonty książkowe. Antykwariaty jednak mają lepsze ceny oraz dużo bogatszą ofertę. Łatwiej tam znaleźć coś, co wykracza poza masowy gust.

 

 

Ewa, 33 lata, właścicielka firmy i mama dwójki dzieci. Uwielbiam kupować książki. Antykwariat sprawia, że to nie rujnuje naszego budżetu. To właśnie w antykwariacie kupiłam dla moich maluchów cała klasykę literatury dziecięcej z Brzechwą i Tuwimem na czele. I to wszystko z pięknymi ilustracjami, jakie pamiętam z dzieciństwa.