Klasyczne piwa craftowe

Na punkcie tego rodzaju złocistego trunku świat oszalał. Różnorodność smaków, jaką charakteryzuje się piwo craftowe wytwarzane przez małe, niszowe browary np. trzechkumpli.pl , zawładnęła sercami miłośników piwa. Każdy, prawdziwy koneser tego napoju z pewnością nie będzie miał najmniejszego problemu w odróżnieniu gatunków, jednak dla mniej wtajemniczonych przedstawiam listę szlagierowych przedstawicieli piwa craftowego:

Pacific Pale Ale

To klasyk, do niedawna dostępny jedynie w pubach, ale od jakiegoś czasu zaczęło pojawiać się butelkowane w sklepach. Charakteryzuje się delikatną goryczką oraz inspirującą nutą egzotycznych cytrusów.

Pan IPAni

To połączenie Wheat IPA oraz India Pale Ale. Świeże, orzeźwiające piwo craftowe z wyraźnie egzotyczną nutą. Zrównoważone i umiarkowanie goryczkowe.

Ragnar

Ciemne piwo o mocnym, zdecydowanym smaku. Dominują nuty palonego słodu, orzechowe z domieszką kawy i czekolady. Klasyk z mocną goryczką.

Brew Note

Współczesne piwo craftowe Black Ale, jednak bez nuty palonego słodu, za to z delikatnym posmakiem czekolady. Jedwabne, umiarkowanie goryczkowe, ale nie słodkie.

Pils

Niezwykły klasyk. Piwo o złotym, słomkowym kolorze to połączenie klasycznego smaku niemieckiego i czeskiego piwa craftowego z białą delikatną pianą.

Weizen

Jasne, mętne piwo z mocną, gęstą pianą. Dominuje nuta goździkowo-cytrusowa.

Piwo craftowe wytwarzane przez małe, niszowe browary.