Kurs coachingu – twoja szansa na nową przyszłość zawodową

 

Wybieram się na kurs coachingu – powiedziała moja przyjaciółka Joanna, gdy zapytałam ją, co słychać. Dodała, że wybrała kurs w najlepszej szkole www.wszechnica.uj.pl , która oferuje tego rodzaju zajęcia. Jak z dumą podkreśliła, kurs coachingu to ma być inwestycja w jej nową przyszłość zawodową. Joanna miała dość pracy w korporacji w dziale marketingu i postanowiła zostać coachem.

 

Zaintrygowało mnie to, bo tak naprawdę nie wiedziałam, czym jest coaching i co właściwie moja przyjaciółka będzie robić jako coach. Szybki przegląd internetu dał mi odpowiedź – dowiedziałam się, że coaching to nowy i bardzo popularny zawód, a przy tym intrygujący pomysł na to, czym zajmować się w życiu.

 

1217116663(36) — kopia
Kurs coachingu to inwestycja w nową przyszłość zawodową.

Otóż coaching to po prostu wspieranie innych ludzi w rozwoju. Najbliższe określeniu coach jest polskie słowo trener. Coach podobnie jak trener nie zrobi niczego za swojego klienta tylko wskazuje mu właściwą drogę. Bardzo ważne w pracy coacha jest to, że to klient decyduje, a nie on – ponadto coaching musi być całkowicie dobrowolny, nie można go nikomu narzucić.

 

Jaki jest cel coachingu? Klient pod opieka coacha ma się rozwijać, odkrywać własne predyspozycje, cele i priorytety, a także dowiedzieć się, jak te cele osiągać. Wszystko jednak wypływa z wnętrza. Największym efektem coachingu jest ZMIANA, – ale to, jak ona wygląda zależy od indywidualnego przypadku.

 

Oczywiście moda na coaching sprawia, że zajmuje się nim mnóstwo ludzi, którzy nie mają o tym zawodzie pojęcia – szczególnie, że to nie jest profesja regulowana i każdy może określać się mianem coacha. Dobre kursy coachingu na pewno jednak pomogą wykształcić eksperta oraz nauczą właściwego podejścia do etyki zawodowej.