Ławki parkowe wzorem do naśladowania

ławka (4)

Obecnie na samą myśl o ławkach miejskich mam kiepskie skojarzenia. Robi mi się przykro w jaki sposób ludzie mogą niszczyć szeroko pojęte wspólne dobro. Zupełnym przeciwieństwem są ławki parkowe. Tutaj nie ma znaczenia czy jest to piękna ławka z metalico.pl, czy też najzwyklejsza ławka. Z reguły jest ona zachowana w o wiele lepszym stanie niż ławka miejska. Dlatego według mnie ławki parkowe powinny być wzorem do naśladowania.

Dlaczego stan ławek parkowych jest lepszy?

Nie może jej zabraknąć w parku!
Nie może jej zabraknąć w parku!

Oczywiście nie zawsze są one w lepszym stanie. Czasem również są zniszczone, zdemolowane. Jednak mimo wszystko uważam, że statystyczna ławka parkowa jest w lepszym stanie niż statystyczna ławka miejska.

Powodem takiego stanu rzeczy jest według mnie to, że do parków chodzą ludzie, żeby odpocząć. Natomiast w pobliżu ławek miejskich przechodzi wiele różnych ludzi, niektórzy z nich to wandale. Wielu z nich nie chce się chodzić specjalnie do parków, żeby demolować ławki parkowe.

ławka (2)

Przeciętna ławka parkowa może być przykładem tego jak powinna wyglądać każda ławka. Jednocześnie smutne jest to, że w wielu miejscach ławki miejskie nie są w stanie wyglądać w ten sposób, ponieważ ludzie cały czas będą je demolować. W zasadzie jedyne co możemy robić z tym faktem, to zgłaszać takie sytuacje odpowiednim organom i przekazywać informacje takie jak te w tym artykule – żeby dbać nie tylko o stan ławek parkowych, ale również o stan ławek miejskich.

A na chwilę obecną po prostu cieszmy się tym, że ławki w parkach są z reguły w dobrym stanie i jeżeli masz ochotę posiedzieć na jakiejś ławce, to warto udać się do parku. Oprócz tego, że wygodnie sobie posiedzisz, to spędzisz czas z naturą. To świetne miejsce, żeby poczytać książkę, albo zabrać swoją drugą połówkę na spacer.