LiveChat, czyli Polacy na globalnym rynku

Co to jest LiveChat?

Wstęp zapewne zbędny, ale przyzwoitość nakazuje, tym którzy jeszcze o nim nie słyszeli wyjaśnić czy jest LiveChat. Jest to oprogramowanie wspierające komunikację biznesową, obsługę klienta, oraz komunikację B2B.

Krótka historia LiveChatu

LiveChat powstał w 2002 r., we Wrocławiu jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2007 r. został spółką akcyjną, a w 2011 r. sprzedano Zyskowskie akcje LiveChatu, z czego założyciele i główni managerowie dokonali wykupu menadżerskiego i stali się tym samym posiadaczami 21% akcji spółki.

Co o LiveChacie warto wiedzieć?

LiveChat jest obecnie najdroższą polską spółką notowaną na giełdzie, jej giełdowa kapitalizacja przekracza miliard złotych.

Software w zasadzie nie potrzebuje działu reklamy, bo oprogramowanie jest reklamowane przez klientów firmy, takich jak Samsung, Bosch, Air Asia czy amerykańską administrację publiczną.

Konkurencja LiveChata

Największym konkurentem LiveChata na rynku jest Live – Person, jednak podczas gdy polski software zarabia rocznie 4,5 miliona dolarów czystego zysku, jego największy konkurent w skali rocznej przynosi straty.

Z czego to się bierze?

Specjaliści wskazują na niskie koszty jakie wiążą się z LiveChatem, to oprogramowanie rozwijane jest w Polsce przez 38 osobowy zespół, podczas gdy amerykański konkurent zatrudnia 1200 osób.