Optyczne powiększenie przestrzeni mieszkania – tipy

Wydaje się to proste, kiedy sobie wyobrazimy, ale w praktyce, urządzanie małej przestrzeni jest czasem ogromnym wyzwaniem. Wnętrza mieszkań o niewielkim metrażu na ogół są nieprzemyślane, albo przemyślane w niewłaściwy sposób, a wystarczy zastosować kilka banalnych wręcz rozwiązań, aby tego uniknąć.

W górę – nie na boki
Małe wnętrza mieszkań będą się wydawały znacznie większe, jeżeli meble, które wybierzesz będą wysokie i smukłe. Niskie, szerokie szafy zajmują sporo przestrzeni i ostatecznie i tak ustawiamy na nich stertę kartonów.

Połysk, lustra, światło
Meble na połysk, jasne barwy, lustra na ścianie czy też lustrzane fronty szaf oraz odpowiednie doświetlenie pomieszczeń ożywią i dodatkową pogłębią wnętrza mieszkań.

Porządek
Można go osiągnąć poprzez unikanie wystawiania wielu ozdób, książek itp., które powinny mieć swoje miejsce w zamkniętych szafkach.

Delikatne formy
Wiele nowoczesnych mebli, o prostej formie, które nie przytłoczą wnętrz mieszkań o małej powierzchni, możemy znaleźć w sklepach internetowych przykładowa strona www. Dzięki takiemu zabiegowi nie dopuścimy do wrażenia przeładowania meblami.

Małe wzory i monochromatyczność
Na ogół sprawdza się w niewielkich wnętrzach mieszkań w blokach lecz kontrasty też znajdą swoje zastosowanie.